בתשובה לתחזית סוף העולם: אזעקת הרגעה לכול עם ישראל


          

 

 

20/12/12

בתשובה לתחזית סוף העולם: אזעקת הרגעה לכול עם ישראל והעולם כולו/אודי ברגר

 

 

כאסטרולוג מנוסה המבין ברזי הכוכבים, אך טבעי יהיה שאנקוב בכול מיני מונחים מסובכים ובמיקום הכוכבים... במזל זה או אחר. אל דאגה, במאמר זה בחרתי לחרוג מסיבוכים כוכביים על מנת שיובנו במקסימום הקלילות האפשרית. החלטתי להשיל מעלי את כסות הרואה בכוכבים ולכתוב משהו שבא מן המותן, והיישר מהלב הפועם של כולנו.

לאור הפרסומים אודות סוף העולם שלדעתי היה אחד הספינים התקשורתיים שהוא מן העתיקים ביותר בתולדות... הספינים התקשורתיים בעידן הקדום. תוך זמן קצר ברור יהיה כי ספין המאיה והאצטקים לא הובן נכונה, על ידי המתעניינים בדבר. עוד יסתבר 'שקוד דה מאיה'...נמכר לנו על ידי יוצרי המדע הבדיוני, ממש כמו שקוד דה וינצ'י נמכר לנו... ובענק. להערכתי הקוד מדבר על משהו שהוא היפוכו הגמור של מה שהובן על ידנו. מזה עשור שנים טחנו ודשו באסון הנורא מכול, שסיכוייו להתגשם שקול לסיכוייו של בקבוק, הנישא על גלי האוקיאנוס האטלנטי....להגיע אי- פעם ליעדו.

מתוך כך, סביר להניח, שבקרוב יחלו להתפרסם הכחשות של גורמים שמיהרו לפרסם את תחזית האפוקליפסה, כשאך לפני זמן לא רב, היו הם אלה... שגרמו לבהלה היתרה.

כהמשך למאמריי בהקשר סוף קיום האנושות, בהם כתבתי שלכול היותר יתרחשו אסונות נקודתיים במקומות המועדים והמסורתיים, החלטתי כאמור לכתוב את מאמרי זה.

 

אם כן מה הוא סוף העולם מבחינתי? הרי לכם רשימה... מקוצרת מאוד:

ההפרה בשיווי המשקל האקולוגי העלול להשפיע על הצומח ועל בעלי החיים. העלייה 'בפשיעת ההישרדות'- לא מדובר בגנבים מקצועיים, אלא בגניבות של מוצרים בסיסיים בסופר. הזקנה המבישה של יוצאי השואה. העלייה במחירי הנדל''ן, השחיקה במעמד הביניים, ההקלה בעונשם של: עברייני הכביש, הפדופילים, המשתמטים מצה'ל, עברייני המין, הספורט, השחיטות במוסדות השונים- לכול אורך הקו- כולל בתחום הפוליטי, משני צידי המתרס. לזה הייתי קורה... 'סוף העולם'.                                                                                                                                            

העצוב מכול שהאזרח הקטן הבין מזמן שהישועה לא תבוא כתוצאה מהפתק שישים בקלפי. תחושה של איש איש לעצמו ושל אם אין אני לי, מי לי?

עידן השפעת מזל דלי שהחל להשפיע בשנות השישים ושאמור היה להמשיך את פועלו המבורך (אלפיים שנה) לדאגה לזכויות האדם ולרווחה החברתית, נבלם והוקפא, עד... לתאריך לא ידוע. יש תוכניות להציל את כדור הארץ למכביר. דומה שזעקת האיש הקטן החרד לשלום כדור הארץ נתקלת באטימות אין סופית מצד הממסד. זוהי מחאת 'הקרוקודיל דנדי' הנאיבי שמיצה את קצה גבול כוח דמיונו, וכושר המצאתו, על מנת להציע תוכניות להנהגה השלטת. התסריט שחוק ומוכר: האזרח התמים הוגה רעיונות, שולח מכתבים והיא מצידה, מפריחה בהתמדה מקוממת, את תוכניותיו... לארבע כווני החוצפה. קוראים לזה 'תוכניות מגירה לשעת חירום'. נכון שבמקביל לגריסת מכתביו...באדיקות יתרה, דאגו שליטי העולם לבניית מקלטים לא''חמים, המנותקים לחלוטין מהמציאות העגומה שעל פני האדמה. כשאפם נישא מעל הבתים בעלי הסיכון הגבוה, להתמוטט בגלל רעידת אדמה, וחלילה גם כתוצאה משואה גרעינית פתאומית, דאגו לטפטף 'פה ושם' תוכניות, שכלל לא מספיקות להדביק את צרכיו המיידיים של הכדור הכחול והנפלא, בו אנו חיים.

 לצערנו הרב איננו עיוורים וחרשים כדי שלא להבחין בתרמית הצונאמי הקפיטליסטי, התעשייתי והאימתני של הממסד האוניברסאלי. לדאבוני תרמית שקטה זו, מאיימת על כולנו, בכיליון אקולוגי וחברתי.  התברר שמעבר להצהרות הדמגוגיות הידועות והחוזרת על עצמן, שאין תוכנית מעשית כלל עולמית מספקת, על מנת להציל באמת את שנותר. אמרתי כבר שבעיני זו האפוקליפסה האמיתית?!

 ובכן בהמשך למאמרים שלי אודות נושא 'סוף העולם', אני מחזק כאן את ההנחה שסוף העולם אינו כפי שהוא בתפיסה החרדתית המקובלת על רבים. כבר שמענו על אנשים שבנו להם מקלטים מוגנים, רשמו ירושות...ונפרדו מיקיריהם עוד טרם שהופיע על לוח השנה, תאריך: ה- 21/12/12

שמענו גם על אנשים שהתאשפזו בבתי חולים לחולי נפש מפחד הסכנה 'העומדת ליפול על ראשם'...כביכול, אך לכולם, לכול מי שפרש את התאריך הזה כשואה לכול בני המין האנושי, מחכה... אזעקת ההרגעה הנחרצת והרמה, שלי.

 אם כן כבר כתבתי מזמן, שהתהליך שעוברת האנושות הוא תהליך חדש שמתחיל בתאריך זה, שהוא אמנם תהליך שמסונכרן אסטרולוגית עם השלמת סיבוב (מהלך בן אלפי שנים) מלא אחד של השמש סביב שביל החלב...(כמובן סיבוב דמיוני) ושהסיבוב האמיתי הוא שכול שביל החלב...השלים את ההקפה השלימה סביב הגבינה השמשית, הצהובה הרותחת והמיטיבה הזו הנקראת השמש, ולא שהשמש סבבה סביבו)

צר לי לאכזב את האנשים המחכים שהעולם ייהרס ושכביכול יבנה מחדש מאפר ועפר, ושבעקבות זאת האנושות תחווה רנסאנס המלא באחוות האדם והמוסר האנושי. מאידך כאסטרולוג וכאדם, אני מלא בשמחה, על שהעולם עדין עומד ויעמוד על תילו, לעוד אלפי שנים. כי למרות פסטיבלי הקאן והקנקן למיניהם, למרות התרמיות המסורתיות בתחרויות... האירו-ביזיון ובמגרשי הספורט בארץ ובעולם, למרות 'מצעדי הגאווה והתאווה', למרות שהשלום מתחמק לנו בין האצבעות, ולמרות שמתרחב הפער בין הכרישים לפלנקטון... כן למרות זאת, העולם עדין מקום מדהים שנפלא לחיות בו, כמות שהוא.

מה שכן? הפרוש שלי לסוף העולם, מסתתר בצד השני של הסוף והוא כמובן בהתחלה החדשה ובחזרה המחודשת לגעגוע ולנוסטלגיה.

אני משער שהאדם הגיע כבר לקצה גבול מיצוי דמיונו במלאכת הריסת ערכי המוסר, התמימות ובהפיכת כול חלקה ירוקה למדבר חורבה, כולל שהרים בהתמדה לאטמוספרה, את דו תחמוצת הפחמן בכמויות המסכנות את קיומו עלי אדמות.

בעקבות זאת אני צופה 'שצווי אופנה' הרסניים אלה, יחליפו אט אט את מקומם, לנהייה אחר הערכים הישנים והטובים, כולל בלשמר ובלהציל את העולם מהריסת 'התנאים הירוקים' הנחוצים כול כך, לקיומו.

בנוסף אני צופה שתפיסת העולם בנוגע לחינוך, תשתנה לטובה. צופה שבני האדם יעריכו את המעט שעוד נותר, שיחפשו את הרווחה החברתית וילחמו למענה, מלחמת קודש. צופה שכוכב סטורן בעקרב, כולל יתר כוכבי הלכת הכבדים ובראשם פלוטו במזל גדי, יבנו לנו נתיביי חשיבה חדשים, עד שבסוף מעשה, יקראו לשנים הבאות בדיעבד: 'תחילת עידן הרנסאנס השני של האנושות.'

היום אתם שומעים את קול אזעקת ההרגעה שלי, אז שיהיה לכולנו עולם חדש המלא בכול הדברים הטובים שצפיתי.

 

לקהל יקיריי: שמחתי להאיר את דרככם באבק של כוכבים, לסמן לכולם את כול הנתיבים. שבת שלום לכוללללם:

אודי ברגר

 

כול הזכויות שמורות לאודי ברגר- 2012 (c)