התפתחות העולם עד 2024!

המעודכן ב- 26/12/11

מחזוריות ההיסטוריה

פני העולם 16 שנה קדימה

סקירה כללית עבר הווה ועתיד:

2008 - 2024

מאת האסטרולוג : אודי ברגר


כשאנו האסטרולוגים מנסים לצפות את העתיד לזמן הקרוב, אנחנו בדרך כלל מנסים לתת רמזים למה שיקרה בעולם במובן הרחב יותר. 
היות וכולנו מהווים חלק מהיקום ומהמתרחש בו אנו אמורים לבחון את מידת השפעה גלובלית זו על גורלנו.

תחילה נזכור כי בתחילת שנות השישים החל עידן הדלי להשפיע על מהלכים חשובים ביותר. אציין כי העידן אמור להשפיע עלינו כאלפיים שנה.

עידן זה הפנה את אור הזרקורים לעבר האדם הקטן ואל החתירה למימוש זכויותיו הבסיסיות.

בראשית העידן ובמסגרת השינוי החיובי שהביא עמו החל צונאמי חברתי אדיר לשטוף את העולם במסרים הדורשים שינוי. צצו ארגונים שתבעו זכויות למען השחורים והנדכאים בעולם המערבי, שינוי שמאוחר יותר לא פסח גם על משטרים חשוכים ורודניים.

במסגרת הגל המופלא הזה נזכיר שמות כמו: מרטין לותר קינג, בוב דילן, הביטלס - בעיקר ג'ון לנון ועוד רבים וטובים אחרים. קמה זעקה בעד: חופש מיני, אהבה ושלום בעולם. באמריקה סימלו: מחזמר שיער, וודסטוק ונערי הפרחים - יותר מכול את אפיון הבשורה החברתית החדשה כשהמחאה כוונה להתנגדות למלחמת ווייטנאם. 
מושבות רבות ברחבי העולם ובמיוחד באפריקה קיבלו עצמאות ובכלל, העשור השביעי והחשוב הזה, הביא לקריסת הקולוניאליזם האירופי, עד כי הוא נחשב לקו פרשת המים, בהיסטוריה של המאה ועשרים.

בנוסף לתמורות הבינלאומיות ולשינויים החברתיים בראשית עידן הדלי, העולם התפתח מבחינה טכנולוגית בעוצמה שלא הייתה ידועה בשום תקופה - קודם לכן.

אם כן שליט עידן הדלי אוראנוס, השפיע וימשיך להשפיע במאות הבאות על היכולת שלנו ליזום: שינויים מקוריים בדרך לפתרון בעיות מדיניות, חברתיות וטכנולוגיות.

להזכירכם כי בנוסף להשפעת עידן הדלי עלינו, אנו מושפעים ממהלכי מערכת כוכבי לכת כשכול כוכב אחראי לתחום אחר. מהחשובים שבהם הוא כוכב פלוטו. כוכב זה עומד לשנות הרבה דברים בחיינו במהלכו במזל גדי, שימשך 16 שנים.

אפשר לומר שעד לסיום מהלכו של יופיטר בקשת, האנושות חוותה את טעם השפע. עד כה מחירי הסחורות והאנרגיה היו סבירים לצד הפתיחות לנושא הסוציאלי ובהתמקדות ברווחת האדם וחירותו. מעברו של כוכב פלוטו מקשת למזל גדי, בתאריך ה- 25/1/08, יצר את תחילתה של תקופה ארוכה הפוגמת: בערכי השלטון כלפי החלשים, בחסרון ביבולים מסורתיים: נפט, מתכות ובמחצבים חשובים אחרים.

בשל השפעתו המצמצמת של הגדי הנשלט על ידי המזיק הגדול והידוע הלא הוא סטורן שליט תחום הקריירה ותפיסת העולם, האנושות נכנסת לשני עשורים של חרדות ושל זעזועים בתחום: המדיני, הכלכלי, הדתי והסוציאלי. כמובן ובהתאם לכול המתואר כאן הבורסות בעולם יסבלו מזעזועים קשים לצד תיקונים חיוביים זמניים וקצרים. מצד שני, האנושות תתגעגע ותשאף לחזור אל כל מה שסימל העבר כמו: צניעות - שתתבטא בנהירה לכוון הדת והנוסטלגיה, כמו גם לכוון שימור האדמה ויבולה המסורתי.

האנושות התרגלה עד כה לשפע ולהתרחבות כתוצאה מהשפעת פלוטו בקשת - שהסתיימה באופן רשמי.
מצב חוסר הברירה העתידי יצור: חרדה, בלבול, מבוכה וכאב לרבים מאתנו. אציין כי פלוטו יחזור למזל קשת עוד פעם אחת השנה אך לצערי לא יהיה די בקפיצה קצרה זו, כדי לשנות את רוע הגזירה.

 האנושות עלולה להיקלע למציאות טרגית הדומה לזו ששלטה במאה הקודמת ועל רקע משברים כלכליים עמוקים. בתקופה עגומה זו אנו עלולים לחוות שוב את הקלות הבלתי נסבלת של תופעת המנהיגים השואפים לנצל את מצוקת עמם בגיוסו לכוון מלחמות דת ולשליטה בעם אחר.
החזק יהיה זה שישלוט במקורות האנרגיה או בכוח עבודה גדול וזול. דוגמה אחת לכוח כזה היא סין והאחרת נקשרת לארגון אופ"ק המייצג ברובו המכריע את מדינות המפרץ ומשאביהן כשאחת מהן היא... אירן. אירן שולטת במאגרי כוח אדם ונפט - ולמרבה הצער באופן המסכן את שלום העולם וגם בנטייה לחבר את כול אלה לתיאורית השנאה שכלל לא קשורה לבסיס האסלם והלכותיו.

לאור העובדות הידועות לכם ודברי עד כה, לא אתפלא באם תסבלו ממשנה פסימיות לגבי שלום העולם שלכאורה מתקרב אל סופו האקולוגי, החומרי המוסרי והאנושי.

אני מודה שקימת סיבה גדולה לדאגה.

יחד עם זאת נותרו שתי סיבות לאופטימיות זהירה. האחת מהן קשורה למעגליות ולמחזוריות הגורל (טוב ולרע) הפוקדת את האנושות משחר ימייה.
כלומר עשור או שניים טובים ולאחר מכן רע לכמה שנים... ושוב מצב טוב - וחוזר חלילה. הסיבה השנייה היא התקווה להופעת מנהיגים, (שתתגשם לבסוף) שישאפו לכוון את העולם לעבר: השלום והרווחה ולמיגור משטרים טוטליטאריים אפלים.

לכול המחפשים ישועה כתוצאה ממצבים כוכביים משופרים, אציין כי רק בעוד כשש- עשרה שנים... ובעקבות המצאות חדשות שיתגלו ויפותחו עד אז, יצוצו פתרונות (ככלניות מבין חורבות השנאה ומלחמות הדת) בתחום האנרגיה.

אם כן לאחר מאבקי כוח בעולם שהפקטור העיקרי מונע בהשפעת הדת ( עם עצירות לאתנחתא כזו או אחרת שימשכו יותר מעשור) יתפזר הענן מעל השפעת העידן - בעת כניסתו של פלוטו למזל דלי ב- 2024, ושוב נהנה מתקופה ארוכה של שפע כלכלי ואידיאולוגי. השינויים החיוביים יהיו רבים כל כך עד כדי שההיסטוריונים ישוו אותה לתקופת שנות השישים והשבעים של המאה שעברה. הנטייה הרווחת העתידית תהיה להשתחרר מכבלים ישנים, לשאוף לשוויון, לחופש ביטוי, לאהבה ולעזרה לחלשים.

הסכסוך הישראלי ערבי ימשך עוד זמן רב, גם לו שבשנת 2010-2013 העולם יגיע לתמיכה ולהבנות בנוגע למדינה פלסטינאית כשרובו יתבסס 'על -חשבון' האהדה לישראל. 2011 תהיה לשנה של התקוממות עמי המזרח התיכון- בשל הנטל הכלכלי, שתקבל רוח גבית מגורמי דת.

2013 היא שנת ההכרעה בנוגע לגרעין האיראני. אמריקה תנסה לצאת מהשבר הכלכלי על רקע בעיות כלכליות של כול מדינות אירופה כולן- כולל 'בגוש היורו'. העולם יחווה עליות ומורדות החוזרות ונשנות, סין אמנם תתעצם מאוד אך עדין תשתרך מאחורי המערב. החל מ- 21/12/12 יחלו אירועים ואסונות קשים במקומות המועדים בעולם ליפול בזה אחר זה. בנוסף צפויים שינויים מהירים וקיצוניים במידת הטמפרטורה וגובה פני הים על פני הכדור.

החקלאות תיפגע ועקב כך מחירי הסחורות ירקיעו לשמיים ומפלס הפחד לשלום העולם (אקולוגית וגרעינית) יעלה לממדים מפחידים ביותר. כתוצאה מפגיעה בחקלאות, משטח הייצור כולל יבוא יצוא, חיזורי מדינות הנפט אחר... צרכנייה, יחל כבר בשנים 2012-14 ובהדרגה ילך ויהפוך אותן ליותר מתונות, אם כי עדיין נוהות אחר הדת וההקצנה. כניסתו של סטורן למזל עקרב ב- 06/10/12 יעשה 'סדר עולמי' תוך שהוא יאיץ את גורמי ההגבלה והצמצום של אנושות בנוגע: ליצור, מסחר, בזבוז משאבי אנרגיה ולעלייה במחירם. בצד החיובי נגלה שיתוף פעולה בין המדינות הנאורות, לצד אופורטוניזם אידיאולוגי ודתי הנוטה לקיצוניות ולכוחניות. קבוצות קיצוניות המהוות מיעוט ינצלו את חופש הביטוי עד כדי שישליטו טרור ופחד על הכלל. מדינות העולם יחפשו מחצבים חדשים ופתרונות חלופיים בשטח האנרגיה, לצד הפרט שיחפש פתרונות יצירתיים לצמצום הוצאות הצריכה: בהוצאות למזון, דיור ואנרגיה. עליות במכירות הסחורות יביאו רבים לחזור לטבע, לעבדו ולרתימתו לצרכיו. זה אומר שצפויים יותר ויותר אנשים שיגדלו את יבוליהם האישיים ויבנו 'בתים-ירוקים' בכוחות עצמם או במינימום הוצאות.

אוראנוס משפיע כרגע במזל דגים עד לסוף אפריל 2010. שהייתו זו ממשיכה למשוך את בני האדם לעבר רוחניות ולכוון הרס האמונה בערכים שנרכשו בעולם המודרני. כוכב השינויים יגביר את החיפושים עצמיים בנוגע: לשורשים, מיסטיקה ודת. למרות השפעתו בנושא התייעלות השירות והעבודה, יהיה לו חלק והשפעה על האבטלה שתלך ותעצים בעולם כולו. אצלנו זה יסתכם ברצון להשכין צדק חברתי בין השנים 2011-2014

במאי 2010 יכנס אוראנוס למזל טלה וישהה שם עד למאי 2018. כאן תורגש נגיעתו באופיו של האישי האוניברסאלי. האגו, השלטון, העושר והמרכזיות ינהלו את הלכי החיים. סכסוכים מדיניים וצבאיים חדשים כישנים יתלהטו בגלל האלמנטים הללו. במישור האישי: יותר ויותר אנשים יאבדו את זיקתם ורצינותם לגבי מוסד הנישואין. מדד הגירושין ימשיך ויעלה ונשמע יותר על בני זוג שהתחתנו בגלל סיבות ...כלכליות. בעיקר נשים יחפשו להן בני זוג עשירים ולא יחששו מפערי גיל בולטים.

מחדש לכם משהו? משער שהמבוגרים שבכם זוכרים איך המצב הכלכלי הכה באידיאל האהבה. הם עדיין זוכרים איך ההורים לחצו על בני משפחה...להשתדך עם המעמד שיכל להרשות לעצמו.

לאור כול אלה: ההבדלים בין המעמדות ילכו ויתרחבו או- אם תרצו - בין הכרישים...לפלנקטון.

אכן אין חדש מתחת לשמש.
גם להיסטוריה על פני האדמה יש דינאמיקה משלה והגלגל צפוי לסוב על צירו. 
יסתבר מחדש כי הכסף ישלוט כול עוד האגו והמלחמות יביאו לעליבותו של האיש הקטן ומשם הדרך להתבטלות אישיותו נוכח העשיר ובעל השררה, קצרה מאוד.

כוכב נפטון נמצא כרגע בדלי וישהה שם עד 2012. זה אומר כי רבים יגששו בערפל ויתקשו למצוא פריצת דרך משמעותית בתחום הקריירה. כאמור- מחאות חברתיות יפרצו בארץ בנוגע לצדק חברתי, שוויון ורווחה. אם לא די בכך, נשמע הרבה יותר על פירוק אחדות המשפחה והילדים יהיו הקרבן הראשון.

ב- 2012, נפטון מסיים את מהלכו בדלי ויכנס למזל דגים שם ישהה עד מרץ 2025.

כוכב זה ייתן משנה תוקף לקביעה, כי האנושות הולכת על חבל דק, בין ההשתדלות להתנתק מתחלואיה המסורתיים ולבין ההרס העצמי: האנושי, האקולוגי והכלכלי. 
...נכון זה לא נראה הכי טוב אך מנהיגות חזקה תקום בעולם ( 2018-2023) זאת לאחר מלחמה גדולה וקשה- שתחזיר את האנושות לתחילתו...של מעגל מחזורי חיובי חדש. בעקבות זאת האנושות תיהנה משנים עליזות ומאושרות - קרוב ל- 2024, (בעוד כ- 16 שנה) כאמור בהשפעתו של כוכב פלוטו.


ולסיום הערה חשובה:

תחזית עולמית הזו היא כללית. כדאי לזכור כי בכול עת וזמן יהיו כאלה שירוויחו בגדול או יפסידו ממצב רע זה או אחר. האדם אמור להשתמש בשכלו, להיעזר בחוכמת הכוכבים - אך ורק - מתוך המפה האישית שלו עצמו. באם יעשה זאת, אני משוכנע כי ימצא את שביל הזהב בדרך אל ההגשמה העצמית- למרות תהפוכות הגורל הגלובאלי.

האומנם?

האם גם הפעם ההיסטוריה תחזור על עצמה?!
האם בנינו ונכדינו יזכו לחוות את המעגליות הזו?

כול זאת בתנאי שהישרדות כדור הארץ (אקולוגית) לא תוכרע על ידי... ידיים חמדניות מדי, ומלב... שונא מידי.

03-9031416 03-9026582 054-4466444

21-00 - 9-00copyright(c) 2011-udy berger